Bizi takip edin
|
EN

Akademik Çalışmalar

2022-2023 yılında yürütülmeye başlanan ve tamamlanan projeler, çalışmalar, yenilikler

 • TÜBİTAK 1002 Hızlı Destek Programı kapsamında hazırlanan Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Seda Can ve doktora busiyeri Ilgım Hepdarcan "Büyüklük-Uzam Temelli Sayısal Çalışma Belleği Yüklerinin SNARC Etkisi Üzerindeki Etkisinin Farklı Sayı Değerlendirme Görevlerinde İncelenmesi" başlıklı projelerini yürütülmeye başlamıştır.
 • TÜBİTAK 1002 Hızlı Destek Programı kapsamında Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Seda Dural ve doktora bursiyeri Merve Bulut "Büyüklük-Uzam İlişkisine Dair Uzun Süreli Bellek Temsili ile Uyumlu ve Uyumsuz Uyarıcı-Tepki Bağıntılarının Zamana Bağlı Etkilerinin SNARC ve SNARC-Benzeri Görevler Kapsamında İncelenmesi" başlıklı projelerini tamamlamıştır.
 • BAP kapsamında Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Seda Dural, Araştırmacı Prof. Dr. Seda Can, doktora öğrencileri Merve Bulut, Ezgi Palaz ve Ilgım Hepdarcan "Büyüklük-Uzam İlişkisinin Uzun Süreli Bellek Temsilleri Kapsamında İncelenmesi" başlıklı projelerini tamamlamıştır.

                                      2020-2022 yılında yürütülmeye başlanan projeler, çalışmalar, yenilikler

 • BAP kapsamında Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Seda Dural, Araştırmacı Doç. Dr. Seda Can, doktora öğrencileri Merve Bulut, Ezgi Palaz ve Ilgım Hepdarcan "Büyüklük-Uzam İlişkisinin Uzun Süreli Bellek Temsilleri Kapsamında İncelenmesi" başlıklı projelerini yürütmeye başlamışlardır.
 • TÜBİTAK 1002 Hızlı Destek Programı kapsamında Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Seda Dural ve doktora busiyeri Merve Bulut "Büyüklük-Uzam İlişkisine Dair Uzun Süreli Bellek Temsili ile Uyumlu ve Uyumsuz Uyarıcı-Tepki Bağıntılarının Zamana Bağlı Etkilerinin SNARC ve SNARC-Benzeri Görevler Kapsamında İncelenmesi" başlıklı projelerini yürütmeye başlamışlardır.
 • TÜBİTAK 3501 Kariyer Geliştirme Programı kapsamında Doç. Dr. Burak Erdeniz "Yapay Gerçeklikte Bedensel Öz-Bilinç Algısının İncelenmesi" başlıklı projesini yürütmeye başlamıştır.
 • BAP kapsamında Proje Yürütücüsü Doç. Dr. Burak Erdeniz "Tripofobik Bireylerde Pro-inflamatuar Sitokinlerin Ekspresyon Dinamiği ve Fizyolojik Değerlendirmeler" başlıklı projesini yürütmeye başlamıştır.​
 • TÜBİTAK 1001 COVID-19 ve Toplum Çağrısı kapsamında Dr. Öğr. Üyesi Yasemin Meral Öğütçü “Covid-19 Kaynaklı Kaygının Yaygın Anksiyete Bozukluğuna Etkisinde Maneviyat, Farkındalık, Bilişsel Kontrol ve Esneklik Değişkenlerinin Rolü” başlıklı projesini yürütmeye başlamıştır.
 • BAP kapsamında Proje Yürütücüsü Dr. Öğr. Üyesi Nevra Cem Ersoy ve Araş. Gör. Tolga Ergiyen "Öz geçmiş Tarama Sürecinde Adayların Cinsiyet ve Medeni Durumunun Mülakata Çağrılmaya Etkisi: Çelişik Duygulu Cinsiyetçiliğin Rolü" başlıklı projelerini yürütmeye başlamıştır.
 • TÜBİTAK 1002 Hızlı Destek Programı kapsamında hazırlanan Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Seda Can ve doktora busiyeri Ilgım Hepdarcan'ın "Büyüklük-Uzam Temelli Sayısal Çalışma Belleği Yüklerinin SNARC Etkisi Üzerindeki Etkisinin Farklı Sayı Değerlendirme Görevlerinde İncelenmesi" başlıklı projesi değerlendirme aşamasındadır.

                2019-2020 öğretim yılı akademik birimlerimizin gerçekleştirdiği çalışmalar, projeler, iş birlikleri

 • Prof. Dr. Seda Dural TÜBA- Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülü (2019) almaya hak kazanmıştır.
 • BAP kapsamında Doç Dr. Seda Can, doktora öğrencisi Ilgım Hepdarcan, lisans öğrencileri Emine Naz Erdoğan ve Ezgi Yaldız "Bir Çalışma Belleği Görevi Olan N-Geri Görevinin Geçerlik ve Güvenirliği" başlıklı projelerini tamamlamışlardır.
 • TÜBİTAK 1002 Hızlı Destek Programı kapsamında Prof. Dr. Canan Başar Eroğlu ve yüksek lisans öğrencisi Kurtuluş Mert Küçük "Genç ve Yaşlı Yetişkinlerde Dönüşen Algılama Sırasındaki Beyin Salınımları Değişiklikleri" başlıklı projelerini tamamlamışlardır.
 • TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! 2019 Girişimcilik Yarışması’nda lisans öğrencilerimiz Esra Ablak, Büşra Bektaş, Öykü Demirhan, Deniz Öztürk “DysApp” adlı projeyle Türkiye üçüncüsü olmuşlardır.
 • TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Ege 2019 Girişimcilik Yarışması’nda lisans öğrencimiz Fatma Öykü Gonca “Purple” adlı proje ile Ege bölgesi birincisi olmuştur.
 • TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Ege 2019 Girişimcilik Yarışması’nda lisans öğrencilerimiz Bilge Canıtez, Demet Yelekçioğlu, Ayça Danış “Tıkla Gelsin Bakıcım (EasyCare)” adlı projeyle Ege bölgesi üçüncüsü olmuşlardır.
 • 2019 yılı mezunlarımız Esra Ablak ve Deniz Öztürk disleksi (özel öğrenme bozukluğu) hastalığının tedavisine yardımcı olmak amacıyla geliştirdikleri “DysApp” adlı mobil uygulamayla, TÜBİTAK’tan 200 bin lira destek almaya hak kazanmışlardır.
 

Sosyal Medya

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.